top of page

Náplní našeho oddělení je zajištění množení, úpravy, finalizace, certifikace a distribuce osiv určených pro ekologické zemědělství.

 

Již tradičně v naší nabídce najdete osvědčené odrůdy i novinky, které si zcela jistě zaslouží Vaši pozornost. Novinkami pro letošní podzim mezi pšenicemi je odrůda Mercedes a SU Astragon. Jedná se o krmné pšenice a druhá jmenovaná je osinatá. Nabídku pšenice špaldy jsme obohatili o odrůdu Serpentin. U tritikale máme také dvě novinky, a to odrůdu Claudius a SU Askadus.

 

V našem sortimentu odrůd naleznete, stejně tak jako v předchozích letech, doporučené odrůdy pšenice ozimé ze Seznamu doporučených odrůd pro ekologické zemědělství rok 2022. Jedná se  odrůdu Wiwa, která je doporučená. Odrůdy Butterfly a LG Orlice jsou předběžně doporučené.

Naše firma PRO-BIO, obchodní společnost s.r.o. se stala jednou z 20 klimaticky nejšetrnějších firem dle výběru odborné poroty časopisu European Seed. Porota zvlášť ocenila 30letou spolupráci s ekologickými farmáři jako příklad pro trvale udržitelné systémy hospodaření. Více se můžete dozvědět na stránkách této osivářské platformy https://european-seed.com/2022/04/the-20-most-climate-friendly-companies-over-2021-11-15/

ocenění.jpg
bottom of page