top of page

Náplní našeho oddělení je zajištění množení, úpravy, finalizace, certifikace a distribuce osiv určených pro ekologické zemědělství.

 

Představujeme vám novou nabídku bioosiv pro jarní výsev.

Najdete zde jak osvědčené odrůdy, tak i několik novinek, které si zcela jistě zaslouží Vaši pozornost. Jednou z těchto novinek je pšenice jarní Rufia, jenž v roce 2021 získala ocenění ZLATÝ Klas a naše firma vám ji přináší jako výhradní distributor. Jedná se o pekařskou odrůdu pšenice s purpurovým zbarvením zrna, tzv. červená pšenice. K dalším novinkám v pšenicích patří odrůda Kapitol a fouska Hystrix.

Velmi širokou nabídku ovsů jsme obohatili o tři novinky. Oves setý v novinkách našeho katalogu reprezentuje odrůda Remus, u nahých ovsů to je odrůda Marco Polo a Inovec.

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský ( ÚKZÚZ )organizuje zkoušky pro Seznam doporučených odrůd v režimu ekologického zemědělství u pšenic a ječmenů jarních. Jelikož náš sortiment osiv se vždy snažíme sestavit z odrůd, které svými vlastnostmi splňují předpoklad úspěšného pěstování v režimu ekologického zemědělství, nabízíme Vám některé z doporučených odrůd i v našem katalogu. Konkrétně z pšenic jarních se jedná o odrůdu Izzy a Registana, z ječmenů jarních je to odrůda Azit a Solist.

Upozorňujeme, že od 1. 1. 2022 se upřesňují pravidla pro ekologické zemědělství. Vstupuje v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/848 o ekologické produkci a označování ekologických produktů a jeho prováděcí předpisy. Bude vydán nový metodický pokyn č. 3/2021, kterým se blíže upravují pravidla pro udělování výjimek z pravidel ekologického zemědělství na použití konvenčního osiva a dalšího rozmnožovacího materiálu. Doporučujeme, seznámit se s těmito pokyny ještě před nákupem konvenčních osiv.

bottom of page